ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ - Η ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ SERVICE-LEARNING ΣΤΟ Ε.Κ.Π.Α. ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ CIVIS: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ – ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

Sunday 21 Απριλίου 2024

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024, ώρα 16:00-19:30, στο Αμφιθέατρο «Γ. Κοτζιάς» (Κτήριο 15) της Ιατρικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. (Μικράς Ασίας 75, Πλ. Αγίου Θωμά, Γουδή), θα πραγματοποιηθεί ανοικτή ενημερωτική εκδήλωση στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Ερευνητικού  Προγράµµατος KA2 Erasmus+: Service-Learning. Intersectoral Collaboration Practices for the development of students’ soft skills and socially engaged universities» (SL-ICP).

Κριτική Επιτροπή με επικεφαλής την Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών, Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας, Καθηγήτρια κ. Σοφία Παπαϊωάννου, θα αξιολογήσει τις δράσεις που έλαβαν χώρα στο πλαίσιο του ανωτέρω έργου και θα επιλέξει δύο ομάδες που θα εκπροσωπήσουν το Ε.Κ.Π.Α. στο Ευρωπαϊκό Φόρουμ του Ερευνητικού Προγράμματος που θα πραγματοποιηθεί τον Ιούνιο στο Βουκουρέστι.

Η Θεολογική Σχολή του Ε.Κ.Π.Α. συμμετέχει στη διαγωνιστική διαδικασία με ομάδα φοιτητριών και φοιτητών υπό την εποπτεία της Δρ. Κερασένιας Παπαλεξίου, Ε.ΔΙ.Π. του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας, η οποία έχει αναλάβει και τη γενική οργανωτική επιμέλεια της εκδήλωσης.

- Πρόσκληση και Πρόγραμμα

- Πληροφορίες: papalexiouker@soctheol.uoa.gr (+30 697 412 7644)